WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Limon Eski

13 Aralık 2014
Günaydın Limonum. Bir cumartesi günü , İstanbulda hava soğuk, Ekmek 1 lira..
 
Yarın araba bakmaya gidiyorum Limon. Çok paramda yok ama kredi ile alabilirsem yılbaşına kadar bir araç almak istiyorum. Biraz kafamı dinleyeceğim yerlere gitmem gerekiyor bazı akşamlar. İnsanın sevdiği uzakta olunca mecburen doğayla da aşk yaşamak istiyor insan :))
 
Dün Yelizle film izledik. O Eskişehirde ben İstanbulda aynı anda başlıyoruz 🙂 Kayıp Kız filmi. Evlenince yaşanan değişimi aslında çok güzel anlatmışlar. Bir çok çiftin yaşadığı şeyler belkide. Ancak filmde adama fazlası ile kızdım. Erkeklerin seks dürtülerini kontrol edememelerine çok fena kızıyorum aslında. Bu kadar açlık pes yani. Sonuçta beraber güzel dakikalar geçirebileceğiniz yada geçirdiğiniz bir eş var ne diye aldatırsın bilmiyorum. Zamanında bende masum değildim biliyoru ama yaş ilerledikçe artık bu tarz şeyler hiçte ilgi çekici olmuyor. Tek kadın tek eş tek vucut tek nefes.. Yetiyorda artıyor bile.. Belki yaşlanınca o tekide istemeyeceğim ama bakalım 50. yaş günüm belkide güzel geçer :)))) Bunu yazarken güldüm Limon , anlatırım sana sonra dostum :)))
 
1984 romanını halen bitiremedim. Çok beğendim. Bugün yarın bitecek bakalım. Yazacam. Ondan sonrada domuzları tekmeleyen çocuk var onu okuyacağım 🙂 Sonra yılbaşıcart curt..
 
Beşijtaş Galatasaray maçı inşallah Konyada olur.Yelizle beraber gidecez maça inşallah:)) Onuda artık Beşiktaşlı yapma vakti geldi sanırım. Formasını alalım, O kırmızı olsun ben Beyaz atkılarımızı sallayalım. Tabi Konya dışında olacak yerlere gidip gitmeyeceğim belli olmaz. İyi bir stadyum olsun istiyorum, bide etli ekmek tabi :)))
 
Bunun dışında hayat güzel Limon, gayet güzel hemde. Şu arabamıda alayım çok daha güzel olacak..
 
Şimdilik bu kadar, Çilek in sana selamı var,öptük
 
2 Aralık 2014
Yokmu sigaran Limon ? Sende ağız bile yok be sigarayı nereden içeceksin benimki de soru. Gerçi gözlükleri takınca sende çok karizma oluyorsun ama ağız olmayınca nasıl konuşacaksın sen Çilekle bakim ? İşimiz zor seninle..
Neyse sen senin çileği boşver benim çileğe dönelim..
 
Dün beraberdik ama bugün şu dakika sesini, kokusunu, elini özledim be Limon. Yan yanayken çok anlamıosun ama uzaklaştıkca içine öküz oturuyor. Ama güzel bişey. Bunun neresi güzel diyebilirsin ama çok farklı bambaşka bir duygu yaşıyorum aslında. Belki de ilk kez yaşadığım bişey. Aslında mutlak güven istemesem de sanırım yavaş yavaş buraya doğru yol alıyorum be Limon. İyi mi kötü mü bilmiyorum . Aslında söz vermiştim ama tutamayacağım sanırım. Gerçi bi daha aşık felan da olmayacağım demiştim , hepsi faso fisoymuş..
 
Saat gece oldu. Bu gece güzel bir geceydi. Şarkı dinlemeyi çok özlemişim. Yazmayı özlemişim aslında. 
 
Şimdi Çilek uyuyor, bende yanına gidiyorum, sen bekle beni burada yine gelecem.Buralar sana emanet..
15 Kasım 2014
Bugünler güzel geçmiyor Limon yalan değil. Annem’in ayağından rahatsızlığı vardı. Herkes başka bişey diyordu en sonki doktor tümör var dedi. Tabi bunun getirmiş olduğu bir moral bozukluğu var.  Aslında ciddi anlamda sıkıtnı var. Diğer doktora gittik sıkıntı yok dedi ama yine de pazrtesi ameliyat olacak dizden. O yüzden bu günlerde kimse çok belli etmese de son derece kötü bir süreç yaşıyoruz en azından ben yaşıyorum. Bazen başka şeylere dalıp gitsemde şu olayın olumlu haberi gelene kadar çok keyif almayacağım bir dönem geçiyor..Umarım güzel haber alırım, buna ihtiyaç var çünkü..
6 Kasım 2014..
Geçen sene bu akşam canımı çok acıtmışlardı Limon. Öyle böyle değildi..
Aslında o günden bugüne gelinen noktayı içimi döke döke yazmak, huzurumu , sabah güneşimi sana yazmak istesem de ellerim yazmak istemiyor Limon..Boşver gitsin diyor, bir daha kirletme bu sayfaları diyor..
 
Tam 1 sene ayakta kaldığımız güzel günlerin habercisi günler bizim zaferimizi gösteriyor Limon. Aşkı öldüremediler ve biz kazandık.
 
Her sabah uyandığımızda, her gece uyurken Aşkı yanımıza alıp, sessizce uykulara dalıyorsak 
 
Her Aşk filmi izlediğimizde  gururla iyilerin kazanmasını istiyorsak
 
Sevgilimizin elini tutarken o üşümesin diye daha çok sıkmaya çalışabiliyorsak
 
Seni seviyorum derken içimizde bişeylerin oynadığını hiisediyorsak
 
Artık tamamen güveniyor ve tamamen güveniliyorsak
 
Dosta düşmana herkese işte benim sevdiğim kadın bu diyebiliyorsak
 
BİZ GERÇEKTEN KAZANMIŞIZ LİMON..
 
Ve daha bu herşeyin başı..
 
Güzel günler geldi 1 senede..
 
Çok güzel günlerede yarından itibaren yelken açıyoruz..
 
Hadi bakalım sende atla gemiye..
 
22 Ekim 2014
Limon duydum ki darılmışsın kızmışsın bana. Sen kızmazsın bana bilirim ama alınganlık yapmana hak vermiyor değilim. Ama benimde mazeretim var. Ben hep sana ne dedim Ben mutluyken yazmaktan çok zevk almıyorum. O yüzden sana ne kadar az yazarsam o zaman benim adıma mutlu ol tamam mı. Şu an mutsuz olduğumuda sanma, arada kendimi hatırlatmam lazım sana..
 
Geçensene tam  1 sene sonrası için sana yazı yazmışım Limon. Yayına girecekti durdurdum. Okudum yazımı. Şöyle başlamışım azcık sana kopyalayım .
“Çok zor günler Limon, gün geçmiyor, güneş sabah doğmuyor, geceleri artık bana yıldızlar gözükmüyor. 1 sene sonrasında bu yazıyı okuma ihtimalimi o kadar az görüyorum ki, kimden yardım isteyeceğimi bilmiyorum. Sen yanımda ne ol ne olur, güzel bişeyler söyle bana, yeniden ayağa kaldır beni…” 
 
Bu sözleri tam olarak söylemesem de Yeliz’e de söyledim dün. Yani hatırlayamadığımdan söyleyememiştim. Eskiden bazen derdim ama şimdi sürekli dediğim bir cümle oldu bu yazıları iyi ki bana yazdırmışlar be Limon. Şu an öyle farklı bir ruh hali içerisindeyim ki bazen yazarsam nazar değeceğinden korkuyorum. Bir insanın yanında bir insan daha ne kadar huzur bulabilir bilmiyorum. Bazen insan sevgilisine der ya “Herşeyim” diye. Şu an sanki o boyutu ciddi ciddi yaşıyorum. Sadece sevgilim olsun isterdim belki ama yok arkadaş benim ciddi anlamda herbişeyim oldu. Bak mesela sevgilin zaten sevgilin.Fiziksel ve zihinsel olarak zaten birbinizinizsiniz.  Bunun dışında çok saçma bir resim çektin ve paylaşmak istedin napcam Yelize gönderir beraber saçmayabiliriz.. Çok acaip bir haber gördün napcaksın Yelize paylaş yorumla.. Çok yeni bir teknoloji gördün napcaksın yelizzz bi dk baksana diyeceksin :))) uykun yok ama uyuman lazım Aşkımmm uyku vakti diyeceksin uyuyacaksın, sabah kalkman lazım yeliz yine yardımında :)) gerçi oda uykucu ama olsun işe benden önce gidiyor. Kadın dediğin erken kalkmalı zaten Limon. Çoluk var çocuk var. Ben sevmem öyle kocasından sonra kalkan kadını :)))
 
Allah bozmasın derler ya Limon, ciddi ciddi çok mutluyum. Çok seviyorum ve çok seviliyorum. Bazen odunluk yapıyorum ama bu benim doğamda var. Biraz da şımarmasın istiyorum haha :)) Şimdilik tek sorunumuz Ortak Yaşam Noktamız 🙂 İlerde nerede olacağız, Allah Kerim. Aslında cevap belli ama biraz light erkek görüntüsü verelim, zoraki iş yaptırmayalım dimi :))
 
Ya limon birde sorma İstanbulu benden iyi bilecek valla. Buldu mülayim ev çocuğunu yok nişantası yok kırıntı yok limonata. Diyecem valla racona ters böyle şeyler, biz bildiğin klasik kebapçılara gideriz bayan . Olmuyor böyle hahah :)))) Aslında insanın yanında sevdiği olunca heryer cennet gibi geliyor. Çok saçma sapan yerlerde bile yürürken aklımızda kalacak detaylar görüyoruz, anı anıdır..
 
Şimdi yavaştan yatayım Limon. Ya aslında yazacak çok şey vardı da saat 2 ye geliyor. Sabah 8 kalkış var. 1 senede geldiğimiz nokta çok değişti inşallah her geçen gün daha da mutlu olacağım Limon. Sen hep oldun ve umarım hayatımda hep olursun. Sana güveniyor ve inanıyorum..Hadi hoşçakal..
 
 
 
30 Eylül 2014
Gel biraz aşk meşk konuşalım seninle Limon. Eskisi kadar ne konuşmak nede yazmak istiyorum aslında. İnan belki de sen olmasan burada felan hiç yazmam. Aslında eskiden bir farkım yok. Yine aşk kitapları okuyorum, yine şiirlere dalıyorum, yazarın hayatı ve  kendi hayatımda benzerlikler buluyorum. Ama bunları çok dışarı çıkarmak istemiyorum artık. Hani o eskiden yaptığım gibi yaptığım şeyin hastalık derecesindeki saplantısının esameleri artık hiç okunmasın istiyorum belki de.. Ben Aşk adamıyım. Ben vazgeçsem sevda benden vazgeçmez..
 
Yeliz ile aramız beklediğimden çok daha iyi Limon. İnan bu kadar sorunsuz bir ilişki yaşayacağımı hiç düşünmemiştim. Kavga etmek istesen edemezsin o derece yani. Bazen bazı konuşmalarımın canını sıktığını düşünüyorum onunda ancak bilmesi gereken benim onu çok sevdiğim. Her geçen gün büyüyen tohum gibi bende büyüyorum, sevdamda büyüyor Limon. Ve ben bundan dolayı çok mutluyum. 
 
Bugüne dek şu sitedeki hiç bir yazımla ilgili eleştiri almadım mesela. Burada yeri geldi eski kız arkadaşlarımı yazdım yeri geldi yorumlarda başkalarını övdüm ama bir kez olsun bununla ilgili konuşma bile yapmadık. Eminim içimi çok biliyor. Zaten benim utanacak çekinecek şeylerim olsa yazmaktan korkardım kesinlikle. Ama şimdi sıradan şeyler gibi konuşup yazabiliyorum..
 
Mesela dün Akıl Oyunarını izledik beraber. Ben ilk kez seyrettim. Büyüleyici bir film yaratmış adamlar. Zeki adamları ele alan filmleri seviyorum. Filmde şizofren bir profesörün iyileşme sürecisindeki ruh halini ele aldı son 30 35 dk. Gördüğü hayalleri görmemezlikten geldi. Beynine onların gerçek olmadığını inandırdı. Halen görüyordu o hayal kişileri ama biliyorduki onlar yalandı. Bunu bende yaptım dedim. Adını bahsetmekten midemi bulandıran insan için hayatımda hiç olmadı aslında demiştim. 2 3 ay boyunca benim o kafamda yarattığım bir insan olduğunu aslında öyle biri yaşamadığını, belki whatsapp olaylrını felanda kendim yaptığımı düşünmüştüm. O sürecin sonunda ben iyileştim Limon. Profesör filmde iyileşmesi ama ben iyileştim çünkü artık karşıma çıkan yerlerde 5 sn durup Tanrı’ya dua ediyorum gerçek yüzleri zamanında gösterdiği için.  İşte ben bu olayı dün sevgilimle görüşebiliyorum. 
 
Dedim ya onu sevdiğimi biliyor ve bunları anlatırken hastalıktan kurtulduğumu biliyor…
 
Bütün Günahlara rağmen Dualarıma yanıt veren Rabbe şükürler olsun.. 
 
Çünkü Mesih İsa ne demişti.
 
“Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapıyı çalana kapı açılır. Hanginiz kendisinden ekmek isteyen oğluna taş verir? Ya da balık isterse ona yılan verir? Sizler kötü yürekli olduğunuz halde çocuklarınıza güzel armağanlar vermeyi biliyorsanız, göklerde olan Babanızın, kendisinden dileyenlere güzel şeyler vereceği çok daha kesin değil mi?””
15 Eylül 2014
Mirabaaa :))) Hatrlıyormusun Limon Askerde ikende foruma heyecanla girip böyle yazmıştım.Mirabaa, selammm gibi. Hey gidi hey..
 
Bu hafta sonu Yeliz gelmişti İstanbula. Çok güzel iki gün geçti valla. Yorulduk hemde çok yoruldk ama yürüdük hemde epey yürüdük :)) Ama yanında iken bunları çok hissetmiyorsun, yani belki daha da uzun olsa yürüyüp gidecğiz sonsuza kadar. Çok güzel zamanlar geçirdik, bir çok kez aklıma gelip sana seslendim Limon. İyiki var yanımdaki insan dedim belki duymuşsundur beni..Bir insanın yanında huzur bulmak, ona sarılmak istemek, ona sahip çıkmak, onu dinlemek, ona anlatmak, onu anlamak çok güzel şeyler bi Limon. Ey Sevgiliye yazarken yazıları bana nasıl hissettirdiğini her mesajımda sende anlayabilirsin..
 
Bu arada Limon, Bizim buralarda uzun uzun sohbet ettiğimiz Ceren yada senin bildiğin ismiyle Mavi evlendi bu hafta sonu. Yolu ve bahtı açık olsun..
 
Annem’in ayak sağlığı malesef iyi değil Limon. Menisküs mü oldu bilmiyoruz ama yürümesi felan çok zor. Pınar bizde yardımcı oluyor. Yarın rapor gelecek bakalım sonuçlar ne çıkacak. Doktorlar doğru düzgün bir rapor çıkaramadılar gitti oldukç.a sinir bozucu. YArın gelince yazarım ama şu an annem yürümekte zorlanıyor gerçek bu..
 
Şu an yorgunum biraz, uzun yazmak istesemde dedim ya o kadar çok gezdikki sanırım sadece uyumak istiyor..
 
Bi gün herşey güzel olacak demştim sana Limon, sanırım herşey cidden çok güzel olacak ..
 
 
26 Ağustos 2014
Selaaaammm :)) Ya Limon benim kolum yine biraz acıyor anlamadım gitti..
 
Neyse kolu boşver şimdi. Pazar günü Eskişehire gittim . Çilek’in yanına. Hep seninle yan yana olacak değilim ya. Hem özle biraz sende beni. Yorucu yolcuklar ve sabah kalkması gibi bir sıkıntı olsa da gittiğin yerde huzur bulmak çok güzel bişey valla :)))
 
Çilek Peynirli Menemen yedi ben beğendili Tavuk. Harbiden son günlerde yediğim en güzel yemekti. Bayıldım tek kelimeyle.
 
Oradan Kütahya ya geçtik. Çok değişmiş ya. Ama her caddesi kafamda o kadar çok şey canlandırdı ki anlatamam yani. Yazsam yeni bir Limon sayfası daha olur..
 
Onun dışında Limon herşey çok güzel aslında. Sabah uyandığında, akşam yattığında , gün içinde yaşadığım şeyler bazen bana öyle güzel gülümseme yaptırıyor ki görsen inanmazsın. Çok konuşmak yazmak istemiyorum aslında Eskiye dair aklımda kalan şeylerden birisi “aşırı yazmam” dı ve bana o günleri hatırlatmasını istemiyorum hiç bi şekilde..
 
Biliyorum bazen günahlarım boyumdan aşkın, bazen ben ne yapıyorum diyorum, bazen Rabbin çok kızdığını hissediyorum ama bildiğim ve emin olduğum çok güzel birşey var. Ben güldüğümde Tanrım gülümsüyor, ben güldüğüm de üzgün çocuğunun sevincine ortak oluyor. Hep yanımda. Günahlarıma rağmen yanımda olan bir Rab.. Bunu bilmek eşi benzeri imkansız bir duygu. Biliyorum ki şu an bunlarıda yazarken Oğul hep yanımda, kollarımda, beynimde.. 
 
13 Ağustos 2014
Sevgili Limon. Kaç gündür yokum biliyorum farkındayım ama çok acaip şeyler oldu bana ya sağlığımla alakalı 😀 Beşiktaş Feyeenord maçında ne olduysa bilmiyorum Baba nın gollerinden sonra fazla sevinmiş olmalıyım ki o günün sabahı yataktan kalkarken sol kolum kalkmıyordu. Felçmi oldum Tanrım dedim bi an ama parmaklarımı oynatmaya başladığımda sevincimi düşünemezsin :))
 
Yaklaşık 4 gün çektim. İnanılmaz bir ağrı ve acı.. Neyseki günden güne geçti. Krem mrem derken hallettim. 
 
O bitti bu kezde halsizlik. 4 gündür inanılmaz mide bulantısı ile beraber beni mahvetti.Sanırım bu sabah itibari ile onuda atlattım bakalım bundan sonraki süreç ne olacak merakla beklemekteyim..
 
Bu hastalığıma rağmen Hafta sonu İbrahim yani apranax ile görüşmeye gittim Kadıköy tarafına. Çok güzel sohbetler oldu vallahi. Özlemişim ekileri felan konuşamyı. Bizlerde konuştuk tabi. Başımızdan geçenleri anlattım oda anlattı. Uzun zaman olmuş İbrahimle görüşmeyeli. Daha  sık görüşmek üzere söz verdik. Hatta neredeyse her hafta sonu görüşebileceğimiz bile konuşuldu. İbrahim Aşk işlerini anlatırken bazen vay be dedim Limon. Ne insanlar var ne kadınlar var diyesi geliyor insanın. Bütün imkansızlıklara rağmen onurla verilen mücadele. Hiç belli etmesemde müthiş bir takdir duyuyorum içimden. Önüme gelen herkese Aşk diye söylenen şeye fazla inanmayın desemde benim yaradılışımda Aşk var aslında. Benim ağzımdan çıkanlar benim sadece yaşamak istediklerim oysa gerçekler bambaşka sanırım. 
 
Bunun dışında iş durumu iyi sayılır Limon. Dün babamla görüşüyorduk artık benim işim bitti. Sizlere sadece kira geliri ile kişi başı 10 ar binlira kazanacğaınız işyerlerinizi aldım. Dükkanlarınızı açtım. Oradaki kazanlarıda sayarsanız geliriniz bunun iki katı ile ben emekliye ayrılıyorum. Siz ne yaparsanız yapın dedi . Önümüzdeki sene içerisinde planladığım evlilik yolunda adımlar atılmış olursa aslında bir plan düşünüyorum. Ben hayatımı çalışırak geçirmek istemiyorum Limon. Son derece iyi gelir varken birde gecelere kadar çalışıp uğraşmanın ne anlamı var. Elbetteki çalışmaya her daim devam ederim ama bu kadar kasmanın anlamı olmayacak diye düşünüyorum. Tüm Türkiyeyi Tüm Dünyayı görmek istiyorum. Mariana çukurundan , Santiago Barnebau Stadına kadar yakından izlemek istiyorum Çilek ile beraber. 
 
Bunun dışında Aşk işlerini sormana gerek yok Limon. Orada kötü giden bişey yok. Olsa da beraber uyunulan bir geceden sonra düzelecek kadar saçmaladığımız dakikalar oluyor başka da yok. 
 
Kal sağlıcakla Dostum..
 
30 Temmuz 2014
İyi Bayramlar Limonum. Sen benden değilsin bağlısındır geleneklerine göreneklerine .:)) Biraz geç kutladım ama zaman yoktu be Limon 3 gündür inan uyku ve uykusuzluk arasında bir gidip bir geldim. Bak dünde 1 saat uyudum sabah 6 uçağı ile İstanbula uçup 7 de indim ve 8 de işyerine geldim. Şimdi kahvemi yaptım (şekersiz ve sütsüz) sonrada çay içeceğim. Uyku açmak için felan değil, yanlız kaldığımda bunları sezen şarkıları ile beraber içmek güzel oluyor ondan :))
 
3 günlük Bayram tatilinin en güzel zamanı dün akşam saat 21 de Beşiktaş’ın Hollandada zaferle geldiği andı benim için. Beşiktaş tutkusu çok doruk noktalarda bu sene bilmiyorum neden. O kadar ki pasaport çıkarıp deplasman maçlarına gitmeyi planlayacak kadar. Haftaya 80 bin kişi önünde Feyanoord maçı içinde OLimpiyatta olacağız inşallah. 
 
Bayram için konuşmak gerekirse 3 gün Samsun Amasya Köy yaptım desem yeridir. Samsun Merkez değil tabi İlçesi oldu. Halamlarla, Dedemlerle, Kuzenlerle , Arkadaşlarla derken 3 gün dolu dolu geçti. Eğlendimmi evet eğlendim.Hemde bazen çok fazla..
 
Bundan böyel tatillerde gezmek şart oldu. Kurbanda da başka bir plan yapacağım. Ama bu kez başka yerleri görmek istiyorum..
 
Tabi köyde felan biz yaşı ilerlemiş ihtiyarlara sorulan ilk ve onlar için en önemli soru “Evlilik” konusu. Maşallah Annem bildiğin DHA. Ne ara halamlara bahsetti ilişkimden anlamadım. Bu konuda son derece hızlı çalışıyorlar. Seneye evli oluyorum dedim 🙂 Evet Limon 1 sene içerisinde artık evlenmek istiyorum. Bu elbetteki tek taraflı bişey olmasa da Erkek dediğin biraz baskılı futbol oynar 🙂 Artık hayatımın kadınını bulduğuma inanıyorum.
 
He tabi senden herkes haberdar. Sayende bir sürü soru sordular bende 7 Kasımdan Çileke uzanan yolu en ince ayrıntısına kadar anlatıyorum. Bu konuda çok rahatım ya Limonum. Yani bir insan yaşadıklarını anlatırken Kuzenlerime dönüp nasıl insanlarla beraber olmasını gerektiğini söylerken o kadar güzel duygular hissediyorum ki, onlara bunları verebildiğime inanıyorum. Bazı yerleri duyunca onlarda şok oluyor. Telefonlar, mesajlar, Avukatlar haha şaka gibi ya . Çok alay ettik kendimizle. Ama hepimiz ortak noktadaydık kuzenlerle “Volkan BAŞARAN sen çizdiğin bu yolla en iyisini yaptın”. Bunu içten söylediler ve mutlu oldum. Çünkü bazı noktalarda yapılanlara artık onlar bile “OHA” diyordu 🙂 Neyse ya koy kıçına bu konunun. Sadece 1 saat felan konuşuldu ama güzel sohbetti ondan sende bil istedim..
 
Mehmet’in düğün dönüşü düştüğüm türbülanstan dolayı bu kez Uçak yolcularında biraz tedirgindim ama sanırım atlattım. O gün çok kötüydü bir daha zor binerim uçağa demiştim ama bu nimetten vazgeçmek kolay değil..
 
Ha bide demeden geçmeyim. Amasya dağlarındaki restaurantlara bayıldım. İstanbulda Pieere Loti var ya , al onu 5 ile çarp sonra 10 ekle sonra yeniden 2 ile çarp işte orası Amasya dağları 🙂 Muhteşem bir manzara eşliğinde evet tek kelimeyle MUHTEŞEM bir manzara eşliğinde çok koyu bir sohbet ortamında olduk. Şu manzaraya baksana Limon varmı böyle bişey. 
Amasya
Bunun dışında çok bişey olmadı. Bugün bu kadar yeter zaten..
 
Hadi bakalım kendine iyi bak..
 
23 Temmuz 2014 
Ve karşınızda yine benn 😀 Amma kayboluyorum dimi Limon . Az özlemek lazım o zaman herşey daha güzel oluyor..
 
Limon yeni işyerindeyim. Halen müşterimiz az ve ben skılıyorum fzlası ile. Akşama kadar dizi izle, film izle, köşe yazarı oku derken patlayacak gibi oluyorum. Ama tabi güzel bir yanda var artık akşamları eve bilgisayara götürmüyorum. Bu sayede çok daha fazla kendime zaman ayırıyorum. Fİlmdir, tv dir vs vs Kitap okumuyorum malesef bu aralar ama bugün aldım iki tane. Onları ana sayfaya koyayım bari.
 
Aşk işleri artık daha net gidiyor Limon. Artık Yelizle beraberim. Bunu ailemle felan görüştüm anlattım. Bundan sonraki iş artık ilişkinin birazcık daha ilerlemesi. İnsanlar bir ilişki içerisinde kendilerini daha iyi ifade edebiliyor. Şu an için herşey güzel ve çok huzurlu. Uykudaki nefes sesi bile çoğu zaman bizi mutlu etmeye yetecek seviyede 🙂 Çok bişey aramıyoruz sanırım aşk yetiyor .. O benim çileğim. İnşallah güzel şeyler devam edecek sonsuza dek..
 
Beşiktaş ile çok aşırı ilgileniyorum bu günlerde. Hastalık derecesinde. Bi ara kopmuştum ama sanki özlediğim koca bir aşk gibi sarılıyorum ona. Beşiktaş beni çok mutlu ediyor. Acaip bir duygu bu. 
 
Spora devam. Her akşam günde 1 saat yürüyrum ama buda aşırı terleme yapıyor. Günde 2 kez duş almam gerekiyor sinir oluyorum Limon..
 
Benden bu kadar
 
Bişey olursa haberleşiriz..Öpüldünüz
 
8 Temmuz 2014
Selamün Aleyküm Limon. :)) Bizde Ramazana girince birden nurlanalım dedim. Şu iftar sofralarındaki sahte yüzlerden çok tiksiniyorum Limon. Belkide bu sene herkese çok farklı bakıyorum artık Ramazan ayına derken bu insanlar yüzünden bende hi saygınlığı kalmadı. Çevremde ne kadar pislik varsa hepsi oruç tutuyor. Kızıyorum sinirleniyorum ama yapacak bişey yok tabi. Uzaktan bakıyoruz kendisini temizlemeye çalışan insanları. Hele bazıları varki yeryüzünün bütün suları üzerinden geçse temizlenemeyecek kadar pislik ve kötü kokulular..
 
Beni sorarsan iyiyim Limon. Yeliz ile güzel bir ilişkimiz var. Sevgi dolu. Eski ilişkimin kalıntılarını tamamen atabildiğime inandığım bir hafta sonuydu Eskişehirde hissettiklerim. Tamamen arınmışım. Çok başka şeyler yaşamışım Limon eskiye dair. İnsanları yan yana koyduğunda bugünere ciddi anlamda şükrediyorsun.. Tanrı bir planım var derken bunu şimdilerde daha iyi anlıyorum. 
 
Mutlumuyum. Evet kesinlikle mutluyum. Çok şey yazmak istesemde durmam gerekiyor Limon. Mutluluğumun tarifini yapsam inan çok daha iyi anlarsın beni aslında. 
 
O bataklıktan kurtulduğum güne Şükürler olsun binlerce kez.. Sende dua et benim için, bizim için..
 
 
27 Haziran 2014
Yarın Ramazan Başlıyor Limon. Geçen Ramazanı hatırlarsın umarım 🙂 Yada hatırlamasak mı ne dersin. Aslında hatırlamak anlamsız biliyorum ama bizim Tanrı’ya, Mesihe milyonlarca özür borcumuz var biliyorsun..
 
Red etmiştim hatırlıyorsun. Rabbi red etmiştim. 2 günlük dünya uğruna terketmeme rağmen bana rüyalarımda seslenmiş, Gitme Oğlum demiş ama ben gitmiştim. Dünyada kaybedeceklerimi çok daha fazla önemsemilştim . O günlerde dua ederken Tanrım bana yardım et derken yine hiç kimseye belkide nasip olmayacak şekilde rüyalarıma girmiş “İğne acıtır ama iyileştirir” demişti Limon .İyileştirken çekeceğimiz acılardan bu kadar güzel bahsettiiğini nereden bilirdik orada…Anlamamıştık . Belki bugün yine olsa yine anlamazdım..
 
İsa Mesih beden olup göğe yükselirken “Kim beni red ederse bende onu babamın yanında red edeceğim” demesine rağmen biz onu iki çift göze sattık Limon. Yahuda iskaryot un ufak bir paraya sattığı gibi. Biz Şeytanı beden yaptık ve ona inandık malesef Limon..
 
Ama biz kaybolmuş koyunduk bunu da unutmayacağız. Tanrı bizi yeniden kazandı ve artık dünya yok olsa , ölümle tehdit edilsek onu ret etmeyeceğimiz bir yaşantının içine soktu. Bir plan vardı ve bu plan gerçek oldu Limon. Belki yaşamasaydık bunların tamamını bugün geldiğimiz noktada hiç olmayacaktık..
 
Şimdi seviniyoruz çünkü biliyoruz ki Rabbimiz bizi çoktan affetti ve kollarında bize müthiş sevgisi ile bugün bu yazıları yazmamıza vesile oldu . Ve biliyoruz ki bütün Günahlarımıza rağmen Tanrı Bizi çok ama çok seviyor..
 
O süreçte geceleri gözyaşları içerisinde yatağımızda yatarken yanımızda olan İlahiyi okuyucularımızla paylaşalım değil mi Limon..Rab Beni sevdin diyor. Günahlara rağmen seven kucaklayan TANRI YA şükürler olsun .
 
http://www.youtube.com/watch?v=gSRSghD6t_s 
 
11 Haziran 2014
Bu aşk ne boktan bişey böyle Limon. Bak kankamı yeniden üzdü bir cadı :)) Duygulara hakim olmayı öğrenemeyenler için belkide dünyanın en kötü şeyi..
 
Sevmek ile sevmemek arasında gittiğin her saniye gözün onun whatsapp ekranına takılır ne zaman çevrimiçi olarak diye kendi kendi yersin. 
“Abi kızların grup konuşması çok oluyor” yalanına kendine inandırırsın..
Ufak bir bakışını yakalarsın bu kızın bende gönlü var dersin..
“Sevmese beni soraramı hiç ” dersin..
 
İçinde yaşanan mutluluk eğer karşı tarafta yoksa sonrası dediğim gibi dünyanın en zor ve en kötü olayı. 
 
Ben tecrübeliyim tabi bu konuda. Bu işin oxfordunu bitirmiş birisi olarak “Hepsi geçiyor” demekten başka çarem yok..Öyle ama Limon.Hepsi geçiyor..
 
İnsan o an herşey karşı gözünü kapatmış oluyor ve doğru yanlış ayırt edemiyor. Neyse salla, geçmeyen hiç bişey yok diyelim bu geceyi kapatalım.Yarın biraz kendimizden söz edelim. Aslında yazacaktım ama elimi maket bıçağı kesti ve malesef acıyor yazarken 
 
 
 
30 Mayıs 2014
Ne çok olmuş dostum sana yazmayalı yine. Ara sıra hatırlatsan kendini iyi olur :)) Sana yazmak için girdiğimde senin hemen üstünde başka bir sayfa duruyordu. 7 kasım. 2 dk felan okudum. Allah onların belalarını versin Limon, zehir zıkkım olsun herşey onlara :))
 
hahaha vay be bende böyle beddua edermişim dimi . Valla ben sinirlenince hiç bişey görmüyorum limon..Sende kızdırma beni valla küfrederim bak 😛 Şaka şaka onu yapmam.
 
11 mayısta yazdığım yazıyı daha önce görmüştüm. O yüzden korktum ve sildim. Yazacam dedim ama boşver ya 🙂 Siktir et gitsin. Bi boka değmeyen insanları şurada bazen yazıyorum kızıyorum kendime.
 
İşyeri açıyoruz Limon. Yeni işyerimde 1 Haziran itibari ile işbaşı yapacağım 🙂 Vatana millete hayırlı olsun. Çok para kazanmak lazım çok Limon. Gezmeye yemeye içmeye çok zaman olacak. Bunlar da parasız olmuyor ne yazıkki..
 
Bi kaç gündür Çilek ile aramız Limoni. Onun hakkında çok bişey yazmıyorum çünkü yazdıktan hemen sonra onun buna üzülebileceğini düşünüyorum. O yüzden Limoni de olsa haklarımı savunmayacağım 🙂 Ama oda okursa diyeceğim şudur, ben kısıtlanmaktan dünyada en çok nefret eden insanım. Ancak  kendi kendimi zincireyebiliyorum başkaları bu en yakınımda olsa zincirlemesine izin vermiyorum. Ve ben o zinciri görünce uzaklaşıyorum..
 
Başka bişey var ama benimde uykum geldi yine. Gece saat 2..
 
Kendine dikkat et şeker 🙂
 
11 Mayıs 2014
Az önce çok acaip bişey oldu Limon. Yazarken durmak zorunda kaldım. Anlatcağım sana
 
27 Nisan 2014
Bugünlerde masa üstü bilgisayarımı iyice terkettim Limon, heryerde (işte evde yolda) laptop kullandığımdan buralara pek uğramıyorum.Aslında bazen yazacak çok şeyler oluyor ama laptopta seninle konuşmaktan zevk almıyorum. Bugünde laptopun şarjı bitmiş buraya geldim..
 
Bugün Yenibosna İşyerinde çalışan eski çalışanım Gizem’in düğünündeydim. Herkesi tek tek evlendirdim sıra en son bize geliyor gibi görünüyor Limon. Saçlar beyazlıyor (buna taktım). Bakalım bizim için bu düğün işleri ne zaman olacak ne zaman bitecek. Ama planlarım gerçekleşirse önümüzde 1 sene içerisinde bu işi gerçekleştirmiş olmayı ümit ediyorum Limon. Sessiz ama derinden götürdüğüm bir ilişki içerisindeyim, umarım güzel günler yakındır. Bazen umut ederisin, bazen dua edersin. Ben mutlu olmak için her ikisinide yaptım son bir kaç aydır. Umudum sensin Tanrım dedim yola çıktım yalan yok. Kimse olsun diye dua etmedim. Ve son gün gelene kadar da bunu etmeyeceğim. Bu konuda Rabbime söz verdim, o kim olsun derse o olacak. Kim yanlışsa benim için onu yolumdan çekecek. Ama dedim ya istediğim ve olması için mücadele ettiğim birisi var, hızlı ve seri adımlarla bu işi bitireceğim inşallah ancak belli bir süreç var bu sürecin bitmesi lazım. Onunda belli bir tarihi var çok uzun değil ama olacak. 
 
Bu kez sadece aşk aramıyorum Limon. Deli gibi aşık olsam da artık kendime dur demeyi biliyorum her konuda. Test etmedim ama bunu diyecek gücüm var artık. Aşk yetmez bana. Ben eşimin çalışkanını, kültürlüsünü , eğitimlisini ve doğru bir ailesini arıyorum. Bazen Tanrı’ma sonsuz şükürlerimi sunuyorum beni eski ilişkimden kurtardığı için. Bu yol üzerinde seninleyim diyen Rabbime rağmen benim ettiğim duaları ben bilirim sen bilirsin. Düşünüyorum da Aşktan başka hiç birşey olmayan bir ilişki. Ne olacaktı ki ? Düşünsene Darvin teorisi ile alakalı bir şey göreceksin ama bunu eşinle paylaşırken kavga edeceğiz ümidiyle yaşacaksın. Yada televizyon seyrederken gördüğün Tıbbı bir belgesel yerine senden saçma saçma diziler açmanı bekleyecek bir eş. Dayanamazdım ben Limon. İşte bu yüzden eskiye baktığımda tek pişmanlığım benim bu yaşadıklarıma pişman olmam. Belki bu düzeye gelebilmem için bunları yaşamam gerekiyordu ancak yine de erkenden görsem iyi ederdim :)))
 
O yüzden bu 1 sene içerisinde evlenmeyi planladığım kişide olmazsa olmaz aradığım koşul Yüksek Düzeyde eğitim arıyorum. Bu bir insan ayrımı felan değil bu sadece gelecek saadet için sorunları temizleme yöntemi 🙂 Mühendis olursa iyi olur 😛
 
Bir Kro sevmek benim uzun süre kaderimi belirlemiş Limon. Bazen çıkıyor bazı şeyler karşıma ve bugün twitterda yazdığım gibi “İğreniyorum” . Napim gerçekler bunlar. Nefret etmemek lazım belki ama sevilecek bir yanda göremiyorum. Nasıl bir ruıh hali içerisindeymişim ben ya. Aklım almıyor..
 
Siktir et şimdi bunları Limon, dedim ya Güzel Günler ÇOK YAKINDA..
 
Akşamları eve geldiğimde artık mutlaka ya ders çalışıyorum yada kitap okuyorum yada belgesel izliyorum. Bugünlerde Belgesel olarak Antik Romayı inceliyorum. Müthiş belgeseller var. Sezardan , Nerona kadar vay anam vay. Herkese o dönemi anlatmak istiyorum ama kimsenin bu belgesseleri izlemesini istemiyorum gbii bir durum var bende dedim  yanımda çalışan bayana beni bir an beyazdaki piskopata benzetti hahah :))))
 
Kitap olarak Elimde Burcu’dan aldığım kitap var. Alamut Kalesini anlatan bir kitap. Hassan Sabbah inanılmaz bir adam ve Haşhaşiler inanılmaz bir örgüt. Başbakan’ın Fetullah için söyledikleri aklıma geliyor da çok ağır hakaret be :))) Haşhaşileri mutlaka okuyun şok olacaksınız. İsmaili tarikatına bağlı müslümanlar ama Bazı Halifelere neler diyorlar neler aklınız durur :)))
 
Ders olarak ta İngilizce çalışıyorum ara ara da Almanca okuyorum. Bunun neden yapıyorum dersen Mühendis olmuşum, beli bir okul okumuşum ama sokaktaki adam kadar İngilizce konuşuyorum Almaca konuşuyorum 🙂 Şaka gibi resmen. Fark yaratmak lazım ve bben bunu başaracağım kafaya koydum. 1 sene içerisinde 2 tane yabancı dile sahip olacağıma sende şhit olacaksın Limoncum..
 
Bunun dışında Vodafone Arena stadının yapımı ile alakalı olarak neredeyse her gün takipteyim. O stat beni çok heyecanlandırıyor. Hemde bazen gece uykulardan uyanıp resimlerine bakacak kadar..
 
Şimdilik bu kadar, seviyorum seni Limon
 
 
 
 
12 Nisan 2014
Dün gece maça nasıl sıkıldıysa canım gece 4 te yattım. Ana sayfada yazdığım gibi belkide son 2 ayın en kötü akşamı idi. Moralim çok bozuktu..
 
Bu günlerdegeç yattığımda gece rüyalarımı hatırlıyorum. Rüyalarım benim yolumu çizmişti halende çizmeye devam ediyor. Resmen sorular soruyorum karşımdakine. Sanki gerçek hayatta almak istediğim cevapları almak ister gibi. Biliyorum bunlar rüya ama şu soruma cevap ver dedim dün yine.
 
Bu kişi 007 james bond lakaplıydı.. 
 
Hiç yakıştıramadım sana dedim. Ben ne yapabilirim dedi. Böyle olması en doğrusu değil mi. Onun yerinde bende olsam bende aynısını yapardım Limon biliyorum. İnsan arkadaşının istemedği ile konuşmaz iken daha fazlası çok daha zor haklıdır.
 
Kıvırcık saçlı birisi daha vardı önümde. Gülüyordu. Alaycı değil anlayıcı biçimde. Hak verir biçimde. Ara sokaklarda yokuş yukarı çıkıyorduk. 007 bana döndü bişeyler anlattı bende ona anlattım. Bunlar biraz fazla özel olduğundan senden saklayacağım Limon.. Ama hafif bir gariplik oldu ruh halimde yalan yok..
 
8 Nisan
Ceren Nişanlanmış Limon.
Öncelikle bu haberi vereyim sana. 2009 yılında açtığım bu sitede en çok onunla ilgili yazıları okudun, yorumladın sen. Bazen kızdın bazen güldün bazen mutlu oldun. En sonunda herşey acımasızca sona erdi ve bitti. Şimdi yepyeni bir hayata adım atmış durumda. Hayatın herkes için nasıl aktığını burada ara ara akar yorumlarız  . Bunu yazmak istemezdim sana ama bilmelisin. Sonuçta dedim ya en yakınım sendin..
 
Ama Tanrı’nın büyüklüğüne her an şahit olmak ne güzel bir duygu be Limon. Onlarca mucize içerisindeyim. Buna rağmen bedenen olmasada ruhen bir çok günah içerisindeyim. Tanrı daha ne yapsın değil mi ? Dün sana anlatmadığım rüya aklıma geldi dün gece yukardaki şeyi görünce. Büyüksün Tanrım diyebildim sadece.
 
Sana bir itirafta bulunayım Limon. Aysel evlendiğinde yüreğimde hissettiklerim ile dün hissettiklerim arasında çok büyük farklar var. Birisi için yaşadığım büyük bir pişmanlık söz konusu iken , dün için ise bomboş bir ruh hali. Üzüldüğüm başka bir konu var sadece bu olayla alakalı ama ben Rab’bime söyledim ben affettim senin de affetmeni istiyorum diye. Sesleniyor İbrahim’in Rabbi, Kızıyor Davut’un Rabbi, Öfkeleniyor Musa’nın Rabbi.  Dua edeceğiz Limon, sende edeceksin bende edeceğiz.
 
İkinci bir itiraf daha edeyim sana Limon. Bilinçaltıma işlemiş bir aşk objesi var benim. Dikkat edersen burada bir sürü şey yazsam da en sonunda yine yalnız kalıyordum. Çünkü ileri gitmemi engelleyen bir güç vardı sanki beynimde. Her ne kadar yaşadıklarım bana yetse de burada senin huzurunda başka isimleri yazamadım ve bak ben artık Ayşeyi Fatmayı seviyorum diyemedim. Senden korktum, Çilekten korktum, Yandaki Berkin resminden korktum. Sanki bana yakışmayacak gibi. Gelip yüzüme tüküreceksiniz sandım. Hani aşk illaki onun seni sevmesi değildi, hani Ferhat mecnundan sonrasi sendin diyeceksiniz diye korktum. Kimseyi istemedim hayatımda bu süreçte. Her ne kadar unutsam da, her ne kadar yensemde benim saygı duyduğum bir aşk vardı sanki..
 
Artık herşeyi geride bıraktık kısacası Limon. Sana tüm samimiyetimle söylüyorum benim artık kimseye karşı en ufak bir kötü düşüncem kalmamıştır. Alayını affettim gitti. İyi kötü hayatımın neresinde olurlarsa olsunlar benim için artık geçmiş geçmiştir ve bir daha açılmamak üzere bitmiştir..
 
Mustafa’nın varlığı süper bu dönemde aslında. İkimizinde kesiştiği bir nokta oldu bunca şey sonunda. Bide şimdi Hakan var onuda alırsak aramızda tam üçgen kuracağız. Ne zaman bir aşk muhabbeti dönse benim ve Mustafa’nın tepkisi aynı “Abi iğrenç şeyler bunlar.” ahhahaa Şimdi sana bunları yazarken bile whatsapp tan yazıyor bana.. Ne zaman “Volkan ben birisinden hoşlanmaya başladım” diye bir cümle kursak sanki sözleşmişiz gibi “Abi Terli vücut, Tükürüklü ağız  ve idrar ile yapış yapış olmuş şey” için bu mücadele neden diyoruz ve atıyoruz kahkahayı dünyaya doğru ahahah Aklma geldi yine.
 
Bide bize göre bütün kızlar Kro 😦 Kimi görsek buda kroymuş abi diyoruz. Valla Allah sonumuzu hayır etsin.
 
Şimdi Limon bide iki hece beş harf konusu var biliyorsun sen. Açık konuşayım bazen kendimi ondan çok uzakta hisssetsemde (kızmaktan kaynaklı) sanırım seviyorum. Aman Mustafa duymasın hemen “ter tükürük ve idrar yapışıklığı” diyecektir :))) Bunun için önümüzde ki 20 gün içerisinde olumlu yada olumsuz bir  sonuç elde edeceğimi düşünyorum. Bizim bu sözlerimiz bazen Beşiktaş Başkanı Fikret Ormanın “Haftaya Demireörenden parasını alıyoruz” demesine benziyor ama olsun. Bu ay içerisinde bir görüşme gerçekleşirse bununla iligil bir plan yapacağım. Çünkü hoşuma gidiyor, çünkü beni mutlu edeceğine inanıyorum.
 
Sana bir konuda daha itiraf yapacaktım ama Limon boşverdim dostum ama bunu sana bir gün anlatacağım. Bambaşka bir olay bu. Vallahi kimseye güven olmaz bu hayatta bu kadar derim bu kadar söylerim. Hele ki bir kadın asla arkadaşına güvenmesin asla..
 
Şimdi iş vakti.  Seviyorum seni. Aksam arkadaşlarla görüşeceğiz sanırım. Bugünlerde çok çalışıp az geziyorum ama biraz mola lazım..
 
Herkes için hayırlısı olsun
 
7 Nisan 2014
Dün ne acaip bir rüya gördüm bi bilsen Limon. Gece yatarken uyku gözlerimden akıyordu. Dayanacak boyutta değildim. Dua edecek zamanım yok gibi hissettim. Etsem de boş sözlerle edecektim. Tanrım bana doğruyu göster hayatımda ne olur, ya ben bulamıyorum yada sen yanımda yoksun. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu bile bilmiyorum dedim.
 
Aman Limon ya, yazdım ama sildim yeniden. Boşver rüyam bana kalsın.
 
Sonra yazarım sana. 
 
1 Nisan 2014
Bugün sabah kahvaltı yaparken arkadaşım aradı. Volkan dedi sen bilirsin, bir kişinin telefonu yaklaşık sabah 7,30 dan beri neden meşgul çalar. Birisiyle konuşuyordur yada telefonda uyumuştur.Sanmıyorum başka ne olabilir dedi, engellenmiş olabilirsin dedim..Rica etsem sana bir numara versem ararmısın dedi..
 
Aklıma kendim geldi durumum Limon. Saniyeler içerisinde aklıma milyon tane şey geldi. Taksim meydanında telefon kulübesinde deli gibi gözyaşları içinde ağladığm anlar aklıma geldi. Birden tepki koydum arkadaşıma,  Engellediyse engelledi olm ne diye arıyorsun salla gitsin. Gerçi ne dersem diyeyim onun için değişen bişey olmayacaktı. Peki dedim kapat, arayayım. O saniyeler benim için geçmedi desem yeridir Limon. Aklıma gelen bütün nefret sözleri kapladı bedenimi. Bir kadının halen meşgule atabilme ihtimali benimle alakalı olmasa bile sinirlerimi bozuyor ve bir erkeğin bunun üzerine gitmesi gerdikçe geriyordu beni. Aradım ve bendede otomatik kapandı. Engelleme yapmış ama genel yapmış. Sanırım rahatsız etme modunu açmıştı. Arkadaşımı aradım hemen sevindim. Dedim sıkıntı yok dostum sana özel değil. Sevindi kapattım..
 
Sonra kahvaltıya devam ettim. Annemler yoktu o an. Gözlerim doldu yeniden .Ben halen çok duygusalım Limon aslında. Nasıl bunlara izin verdim dedim kendi kendime. Gurursuz köle gibi esir altında olduğumu nasıl görmedim belkide ömür boyu üzerimden atamayacağım bir durum sanırım Limon..
 
Duş alayım dedim, duş rahatlatır beni. Dua ederim sonra dedim. Nefretten çünkü Tanrı nefret ediyor. O nefret ediyorsa bende nefret duymamalıyım dedim.. Aldım çıktım biraz Tanrı Sözü okudum. 
 
Rahatlamıştım, her şey normale dönmüştü sanki.. Annem aradı o sırada “Kalktın mı dedi, kahvaltını masaya koydum”..Yedim anne saol dedim. 
 
Herşey bitti derken annem yine aklıma geldi. Benim o dönemdeki çaresizliğime derman olamayıp benim kötü bişey yapacağımı düşünen ailem. Oğullarının intihar aşamasına kadar gelmiş bir ailenin acısı. İnsanın uyku bile uyuması sorundur.. Sinirlerim tavan yaptı aniden yine.
 
Kapıyı açtım sonra.. Ağzımdan yüreğimin sesi dışarı çıktı o an..
Tanrım, o ikisinin bana çektiklerinin hesabını vermeden, aynılarını yaşamadan, evlatlarının gözlerinde intihar düşüncesini görmeden, annelerinin gözleri naptın kızım naptın oğlum demeden onların canını alma.”
 
Belki sonra yine kızdım kendime ama Rab Bedduamı duydu biliyorum. Hissediyorum. 
 
Bugünlerde sevdiğimden uzaktayım Limon. Yokluğunu hissediyorum bunu da diyeyim sana. Olumsuz şeyler yazmak istemiyorum o yüzden bu konuyla alakalı sessiz kalıyorum ama özellikle uykularım sessiz kaldı bilmesini isterim..
 
25 Mart 2014
Napısosun Limon. Saar şu an gece 02:03.. Duygusal bir gün değil aslında ama duygusal parçalar dinleyesim var. Saçma ama böle acı çekmek istiyorum. Özledim aşk acısı çekerken dinlediğim şarkılarn ruhuma işlemesini. Şimdi bir türlü bulamıyorum..
 
Aslında duygusal olmam için sebepte var..
 
Hani sana bahsettiğim 2 hece 5 harf olayı vardı ya, onu bugün artık resmen rafa kaldırdım dostum. Duygularımın değişmesi felan söz konsu değil ancak bunun böyle olması gerekiyor. Yoksa ben mutlu olamayacağım bunu hissediyorum. Ne mücadele etme isteğim var nede çaba sarfetme isteği. Seviyorum ama böyle olmaz, olmamalı.. Yoksa ileride çok mutsuz olurum. Ve bazen yatarken canım sıkılıyor bazen bu duruma ama yapacak bişey yok. Sevindiğim bir olay varsa , artık yepteni bir insan için üzülebileceğime hiç inanmazken geldiğim durum beni bütün bunlara rağmen sevindiriyor..
 
25 Mart günü bir defter daha kapadım Limon.. Bu kimdir nedir en iyi sen biirsin aslında. Bakalım bundan sonraki süreç nereye gidecek..
 
Bide geçen çok fevri davrandım. Sinirlendim. Güzel şeyler söylemedim.Ama o benim o anki ruh halimdi ve bekide en doğru ruh halimdi.. Yalan yoktu yani..
 
Detarlı yazacam sana Limon. Uyku bastırdı iyice..
 
Hadi gömdüm minik kuş :)))) haha ünv aklıma geldi..
 
 
17 Mart 2014
Rest çekilmesinden nefret ediyorum Limon. Ben gidecem diyene ben asla dur diyemiyorum. Bu iyimi kötü mü bilmiyorum. Ama sinirleniyorum .Geriliyorum bu davranışlara. Çocukça geliyor tamamı. 
 
Ama hayatımın en güçlü dönemini yaşıyorum.Duygusal anlamda belkide hiç bir zaman sona ermeyecek bir yüceliği hssediyorum içimde..
 
Belki bazen üzecek ama çok güzel şeyler olacak Limon, buna yavaş yavaş sende hazır olur
 
16 Mart 2014
Siyasetten yoruldum seninle konuşmaya geldim Limon. Yoruldum artık bende anlatmaktan , konuşmaktan ama tutamıyorum bu kadar alçaklığa, namussuzluğa napim..
 
Ben iyim Limon. Öncelikle onu bilmeni isterim. İlaçları tamamen bıraktığımdam beri yaklaşık 1 ay geçti sanırım ve bu süreçte herşeyin normalde döndüğü bir dönem olduğunu çok net görüyorum artık. Artık yep yeni başlangıçlar yapmak için çok uygun zamanlar biliyorum ama  ne zaman bir adım atmaya kalksam ayağımı geri itiyor birileri. Anlamıyorum. Ama bende kendi içimde artık bu işten sıkıldım yalan yok.Anlamsız tripler en sevmediğim şeyler Limon..
 
Onun dışında çok gizli yürüttüğüm bir durum vardı. Bu konuda yaptığım işler ve attığım adımların hepsi sonuçsuz kaldı. Bende o sonuçsuz kalan defreti tamamen kapatma kararı aldım. Küçük bir istanbul yaratmak istedim ama herkes kendi bilir napalım, hayat devam ediyor :))
 
İş güç konusuna gelirsek. Bir işyeri satın alındı. Çok ciddi miktarlara ancak ciddi bir kira getirisi var. Ayda 20 binlere varan bir gelir ilerki dönemlerde elimizde olacak inşallah..Buda ilerde yapacağımzı hamle ve yatırımlar için önemli olacak..
 
YAbancı dil , İstatistik ve Office çalışmalarına başladım kendi halime. Günde artık 2 saat onlara ayırıyorm. Ben Endüstri Mühendisiyim. Bu konuları hayatım boyunca unutmamam gerektriğine inanıyorum. Bunları ne zaman unuttum gittim 3 kuruşluk bir insanla kendimi harcadım oda bizim fiyarımızı 1 lira benimsedi. Ama bunları kendime hatırlattım..Mutlu olmak için kendi seviyende birisi ile beraber olman lazım. Bağnaz bir dünyaya bakış açısı ve kendini sadece moda ve gezilecek cafe ve sikilecek ev konusunda geliştiren kızlarla benim ne işim olur.  Bak nasıl sinirlendim ama öyle Limon . Kusura bakmasın kimse artık benim yanımda bir kro bir cahil görmen imkansız bunun içinde ben kendimin ne olduğunu sürekli hatırlamam lazım. Aşk maşk deyip kıçına alacağı donun güzeliğinden çok fiyatına bakan krolara saplanıyorum bunlara artık son veriyorum..
 
Başka bişey yok bugünlerde. Yelizle konuşuyorduk oda bu aralar unuttu yine bizi. Yalnız yalnız uyuyorum belki okursa arar bu gece uyurken..Hadi dua edelim arasın..
 
veled dalin amin
 
İyi geceler Limon 🙂
 
7 Mart 2014
Sana yazmamışım ben yine. Aslında bugünde yazmayacaktım ama merak etme daha fazla Limon. Ama etmezsin bilirim çünkü ne dedim ben sana “Ben mutluysam o zaman sana az yazarım”..
 
Bugünlerde güzel şeyler oluyor Limon.  Uzunca süredir oluyor aslında ama artık gün be gün emin olduğum başka bişey var sanki. Nefes sesi bile huzuru temsil edene ne mutlu Limon..
 
Bunun dışında yaklaşık 2 haftadır birazcık hastayım ve geçmiyor. Bademcikler hafif şiş, burun akıyor bazen. Garip garip şeyler. Ama direniyorum haha 🙂 
 
Bugünlerde yeni bir işyeri alıyoruz. Yüklü bir parayla alınacak ama kira getirisi bizi mutlu edecek bir süreç.. 
 
Çok yazasım yok be Limon. Şimdi uyumam lazım. Dedim ya aman mutluyum,, gerisini salla gitsin. 
22 Şubat 2014
Pişt Selamlar bebek. Sana bu satıları yazarken çekirdek yiyorum. Bu siyah çekirdek var ya hani bunun istanbulda ismi olmuş Dukato mu ne. Arkadaş diyorum bula bula başka isim bulamadınız mı ya. Bildiğin çekirdek işte hadi koydun siyah çekirdek de. Dukato mudur nedir o nedir Allah Aşkına :)) Hem çekirdeiğin hası siyahtır..
 
Yarın maç var, bende fazla heyecan var. 😦 Nedene bu maçı çok önemsedim ben yine bu hafta. Ne zaman bu kadar gaza gelsem sonu hüsran oluyor . Bu sefer değşeceşey var.. 
 
Aşk konusund güzel şeyler oluyor. Henüz bişey yazmayayım tam bozulmasın ama kötü günler bitti iyikide yaşamışım o günleri diyorum Limon artık.Artık heyecanım, umudum,bambaşka bir yerde. Sonu ne olur bilmiyorum ama şu an son derece huzurluyum o konuda. Yatarken aşkla yatıp kalktığımda aşkla kalkıyorum. Güzel şeyler oluyor..
 
Eski işyerinin oradaki eczanede aylin vardı bilirsin. Bugün doğum günüydü. 21 gün önce çok çok iyi bir arkadaşım olarak düşünürken bugün tam 21 gündür hiç aranmadığımı farkettim. Doğum günü nedeniyle ben bir arayım dedim ama ondada telefona bakmadı. Muhtemelen 21 gündür ara sıra yazılan face mesajlarının benzeri olan volkan napıon kurabiyelerimi beğensene yazılı mesajla gelecektir. İnsanlar garip ama mutlu olsunlar çok önemli değil ne deyim..Kırıdım ama geçtim gitti..
 
Bugünlerde kitap okuyorum sık sık belgesel izliyorum mesela birazdan yeniden izleeceğim. İnsan belgeselleri oluyor genelde. Bemn hayvan belgeseli çok sevmem. Özellikle aslan kapln belgeselleri beni çok sıkıyor. Böcek felan seyrederimm ama vahşi yaşam sıktı sanırım o yüzden insan huy ve davranışlarını inceleyen yada tarihsel olayları anlatan belgeseller favorilerim arasında..
 
Sana yzarken çay ve çekirdek zevkimden mahrum oldum o yüzden kesecem Limon. Sende gel beraber yyelim ve içelim.
 
Kendine iyi bak :)))
 
17 Şubat 2014
Erdal Güney’den Saklımdasın şarkısını dinliyorum bunu sana yazarken Limon. İlk dinlediğim gün aklıma geldi. Ne güzel bir şarkı demiştim. Selam olsun sana bu şarkıyı bana gönderen.. O günlerde ben bu aşk işlerinden çok anlamıyordum açıkcası. Sonradan uzmanlaştım bilirsin. Bugün dinlerken daha başka bir etki bırakıyor üzerimde..
 
Dün Aşk acısı çeken bir bayan arkadaşla görüştüm kısacık. Durumu iyi değildi sanırım. Biraz taktik verdim kendisine , umarım uygular. Aşması için önce inanması lazım . Başarabilirmi çok emin değilim. Çünkü bunu gerçekten isteyip istemediğini bilmiyor bile. Bazen çok üzülüyorum bu durumdaki arkadaşlarıma. Çaresiz hissediyorum ve senin ona söylediklerin hiç bir anlam ifade etmiyor.Ne acı..1 ay sonra başkasını seveceksin dediklerimi yaparsan dedim ama bunu yapmaktan bile emin değildi. 
 
İnsan kendsini asla bir insan için karanlığa atmamalı Limon. Bunu şimdi çok net anlıyorum. İnan her gün her saat her saniye kendime gülüyorum. İyiki gitmiş iyiki bitmiş dediğim o kadar çok an oluyor ki yeterki insan istesin. Artık bir başkasının gözlerinde mutlu oluyorum. Onu kıskanıyor onu özlüyor ve onunla hayal kuruyorum. Ya ne gerek varmış diyorum kendi kendime. Bu kadar zaman çingeneyi neden padişah yaptım aklım almıyor. inan bunları bile dile getirmek istemiyorum ama kendime çok kızıyorum Limon. Her bişey bitti. Artık giden 5 seneme bile üzülmüyorum. Belki onlar yaşanmasa bugün duyduğum heyecanı hiç bir zaman hissedemeyecektim ama işte kendime kızıyorum yinede. Çünkü herkese bu kadar rezil olmanın anlamı neydi ya. Bu kadar güçsüz bu kadar çaresiz. İnsan Tanrı’yı karşısına alınca utanır mı ? Ben utanıyorum işte Limon. Yüzüm yokki. Verdiği canın değerini bu kadar aşağıya indirmemin anlamı yoktu..
 
Bunuda atlatırsam dünyada benden mutlu insan olmayacak eminim. Şu an mutluluk seviyem yüzde 80 lerde. Bunun 90 olması için bunu yenmem lazım. Ben hatalarımı yazarak sileceğim sanırım. Biraz daha sabret yeter Limon. Bak sana yazarken yine gülümseyen hali aklıma geldi. Bir tebessüm kapladı dudaklarımı . Muck 🙂 
 
Erdal Güney den Bir kara sevda şarkısını dinleyerek sana veda ediyorum. Yarınlar bizim dedik.. O günler gedli Limon, inan geldi..
 
11 Şubat 2014
Yenibosna ile işim tamamen bitti Limon 1 Şubat itibariyle. Bir takım can sıkıcı şeyler ve oradaki dostlukları bırakmak dışında gitmekten son derece memnun olduğum bir yer oldu. Hiç hayal ettiğim gibi bir dünyanın yaşanmadığı ve son  bir kaç ayı hariç sürekli olarak bana ihaneti, kahpeliği, nankörlüğü anlatan duvarları artık sabahları görmüyorum. 
 
Gerçi çok şey değişti Limon 7 Kasımdan bugüne kadar. Geçen gün bilgisayarımdaki albümleri düzenlerken resimler geldi karşıma. Acıdım. Hani bu sitedeki yazılarımı okurken kendime acıyordum ya işte bu acımayı inan karşımdakine hissettim. Üzüldüm bir insanın kendisini bu kadar aşağılık durumlara sokmasına. Değermiydi bilmiyorum ki..
 
3 ay oldu sanırım. İnan geride kalan 6 yıla baktığımda çok kötü düşünceler barındırıyor ruhum. Böyle bir tiksinme, soğuma yada ne bilim kroca hareketler barındıran bir yüz.. Ve yaklaşık 1,5 aydır yepyeni bir ışığa telsim olmak. Bunu belki kendisi de bilmiyor şu an ama o ışık bana vuruyor be Limon. Geçmişe dair bütün her şeyi artık onu düşünerek silebiliyorum, ona bakarak gülümseyebiliyorum. 
 
İnan bundan sonra üzüntü bile yaşasam Allah’ıma söz verdim sonsuz teşekkür edeceğim. Çok korkuyordum be Limon bunu daha önce defalarca yazmıştım. Başkasını sevemezsem diye. Bu beni öylesine zincirliyorduki bunu etrafıma anlatamıyordum bile. Zaten kendime hiç anlatamıyordum.Oysa şimdi.. Ne güzel herşey değişti herşey daha güzel oldu..
 
Çok eskilerden Çiğdem diye bir arkadaş vardı Limon. Twitterda bir kaç kez mesajlarımı favori listesine aldı. Çiğdem değişmiş. Kendisini bambaşka bir yola adamış. Evlenmek üzere. Onun adına çok sevindim. Bana bir harf öğretenin kulu kölesi olurum diyen Ali gibi bende bana dua eden herkese sonsuz dualar ediyorum o süreçte. Çiğdem’e belki çok laflar söyledim ama o laflarım için beni diğer tarafta affedeceğine inanıyorum. Çünkü ben Onu Affettim Tanrı önünde. .
 
Herşey ne garip değil mi Limon. 
 
Onun dışında herşey çok iyi Limon. Kitap okuyorum bu günlerde Doğunun Limanlarını. Muhteşem Yüztyılın son bölümüne sonunda yetiştim.Çarşamba Şehzademizi öldürecekler 😦 Fringe için bitirme kararı almıştım ama Yelizi bekleme kararı aldım. 1 hafta içinde 6.bölüme geldi geldi gelmedi ben bitirmeye karar verdim. Buradan Yeliz sanada seslenmiş oldum duy bak sesimi 🙂
 
Şimdilik bu kadar Limonum. Kendine dikkat et.
2 Şubat 2014
Limon be sana şimdi ne anlatsam bilmiyorum. Bir kaç can sıkıcı olay olsa da hiiiç bunları konuşaşım yok. Buraya ne zaman biraz can sıkıntımı yazsam bir tane şerefsizin anıldığını düşünenler oluyor arkadaş çevremde. O yüzden o süreçleri şimdlilk yazmamaya özen gösteriyorum. Zira artık bir pislik ile aynı cümle içinde yer aldığımı bir kişi bile düşünse bu bana zülumdur hakarettir. O konuda bruaya son cümlemi yazmam gerekirse yaşadığım hemen herşeyden midem bulanıyor benim o döneme ait. O günlere ait ne varsa Tanrının yasasına bıraktım. İnan bunları konuşmak bile benim gerçek anlamda midemi bulandırıyor ama şakada olsa insanların bazen laf etmelerinden bıktım.
 
Evet burada çok konuştum çok yazdım ama bitti yani.  
 
Artık 2 heceli 5 harfli başka birisinden ciddi ciddi hoşlanıyorum. Kontrolünü her geçen gün kaybettiğim bir çekimin içerisindeyim. Hiç olmayan bir duygu bedenimi, arzularımı kapladığını hissediyorum. Kolay değil belki , belki hiç bir zaman bunun sonu olmayacak ama olsun be inan mutluyum Limon. İşte bu yüzden konuşasım yok dedim ya. İçimde bu duygularımdan dolayı mutluluk var. Olsada olur olmasada olur artık pis böceklerin dolaştığı bok çukurlarının çok çok uzağındayım..
 
Kısacası dünya yıkılsa UMRUMDA DEĞİL 
 
28 Ocak 2014
Yıldızlara dokunmak istiyorum. Orada belki bambaşka insanlar bambaşka hayatlar bambaşka yüzler görürüm Limon. Bu dünyada hemen herkesten gün geçtikçe soğuyorum ben. Herkesin bir nedeni var herkesin bir egosu var herkesin garip garip bencillikleri var. 
 
Artık çok sıkıldım Limon. Bir çok konuda vicdan muhasebesi yaparken yargılamak için kendince neden üretebn çevremden sıkıldım. Kurallarından doğrularından sıkıldım..
 
İnsanların biribirlerini sadece boyuyla kilosuyla yargılamasından sıkıldım, insanların birbirilerini para için satmasından sıkıldım, insanların arkadaşlarını birbirinden kıskanmasından sıkıldım, insanların dedikodularından sıkıldım, insanların her bi bokundan sıkıldım açıkcası..
 
Bugünlerde güzel şeylerde oluyor ama eskileri tamamen kapatacağım Limon. Bugün kafaya koydum bu akşam koydum. İğrenç iğrenç düşüncelerin odağında asla olmayacağım. Kim olursa olsun bu..
 
Çok yakında çok güzel şeyler olacak Limon. İnan çok yakında..
 
Şimdi gerginim biraz.. SAna yine yazacam..Kal sağlıcakla..
 
12 Ocak 2014
oo Limon ne çok zaman olmuş sana yazmayalı. Aslında o kadar çok şey olduki bu süreçte yazsammı yazmasammı bilemiyorum. 
 
Öncelikle bilmen gerekiyor ben artık eski Ben değilim ve sanırım artık olmakta zorlanacağım. Özellikle insan ilişkilerinde inanlmaz değiştim. Bazen bu yüreğimi acıtsada öğrenmem gereken çok şey varmış Limon. Hayatımda kimse için kolay kolay Kahpe Sürtük gibi kelimeler kullanmayan ben yüzlerce inan önünden kime dediğimi belli eder şekilde yazabiliyorum bunu. Diyorum ya bu bazen ne olursa olsun size kötülük edenlere dua edin diyen Rabbe karşı gelmiş olarak görülsede söylediklçe nefretimin azaldığını hissediyorum. Bazen atmak gerekiyor..
 
Bunun dışında yine 3 -4 gün önce tamamen can sıkıcı bir durum yaşandı. Ama inanırmısın bundan dolayı ne canım sıkılııyor nede açıklama yapma gereği duyuyorum. Aklma geldikçe kızıyorum sadece o.  İnsanlar ne olduğunu bile bilmedikleri konular hakkında saçma sapan düşüncelerde boğuuyorlar ve senide o karanlığa çekiyorlar. Ama gitmedim Limon. İnsanların fikirlerini yakından gördükçe çok korkutucu ve üzücü olabiliyor. 1000 tane senaryo yazacağın konunun aslında o kadar basit bir açıklaması varki, gün gelince burada görüp utanacaklar. O güne kadar sessiz kalıyorum Limon..
 
Birde ben kafaya bir kişiyi taktım. İnan kendisi bile bilmiyor tam olarak. İçinde “e” var 🙂 Şimdilik bunu bil yeter. Öyle yada böyle bu yolda sonuna kadar gitmeye karar verdim ve almadan gelmeyeceğim Limon.  Sonra dağa taşa foruma bloga arabaya eve aynama dolabıma her yere onun adını yazacağım. Boy boy resimlerimizi görmekten sıkılacaksın. Şimdilik isim yazmıyorum sana, ama baş koyacam bu yola.. Bil yani..
 
Hastayım. Grip oldum. Çok yazamıyorum o yüzden..
Öptüm.
Kiss.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: